"בוקר טוב סביבתי", מבזקי ידיעות אקלים

בשנת 1970 הוליד שיתוף הפעולה בין אריק איינשטיין ושלום חנוך את אלבום המופת "שבלול", שהפך לנכס צאן ברזל ביצירה הישראלית. אילו היינו מתבקשים לשנות משהו קטן באלבום, כדי שיוסיף לעמוד במבחן הזמן, אולי היינו בוחרים לשכתב מעט את מילות שיר הפתיחה ל"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר, מתבונן בנייד ומתעדכן…"
"בוקר סביבתי" היא יוזמה משותפת של "מורים למען האקלים" וגולן צוקרון, מחנך ומורה לגאוגרפיה בתיכון הרצוג בבית חשמונאי. בשנת 2018 החל גולן לכתוב הודעות בוקר לתלמידיו במטרה להפוך את הנסיעה לביה"ס לזמן למידה איכותי ולקדם את ערכי הקיימות. השנה החלטנו ב"מורים למען האקלים" לפרוס חסותנו על "בוקר סביבתי" ולהפיץ את הודעות הבוקר פעמיים בשבוע, לכל המעוניין בכל הארץ, מתוך מטרה להנגיש את הידע על נושאים מהותיים כמו שינויי אקלים והקשר שבין כלכלה, חברה וסביבה בדרך ידידותית וקצרה. ממש כמו שבלול ב-1970, יוזמת "בוקר סביבתי 2020" פונה לצעירים בגובה העיניים ומדברת איתם על מה שבבתי הספר לא עוסקים בו מספיק – החיים עצמם.
למה לכם לקחת ללב ולהצטרף ליוזמה?
אנו ב"מורים למען האקלים" מאמינים בשני דברים: האחד – בני הנוער שלנו. אנו חייבים לחשוף אותם לאתגרים שאיתם מתמודדת האנושות כולה, כיוון שאנו סבורים שכבר היום ביכולתם להשפיע ולעצב מציאות. הם הרי ממילא יאלצו לעסוק בנושאים אלו בחייהם הבוגרים, אז "למה לא היום, מה שבטח יבוא מחר…"
השני – אסור לנו להשתבלל!! השמש לא באה וזה עדיין לא מאוחר. אנו מאמינים שהמציאות היא ברת שינוי ושהידע הוא כוח.
הצטרפו ל"בוקר סביבתי" – כי הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא לחולל אותו.

הצטרפו למורים למען האקלים

רוצה להיות חלק מהתנועה למען האקלים?